top of page

Кінний клуб EquitoursUA

Ми є провідним гравцем на ринку кінного туризму в Україні та пропонуємо найкращі послуги у сфері кінного туризму та відпочинку.

 

Унікальними нас робить:

 

  • табун коней (до 90 коней);

  • прекрасне місце високо в горах далеко від населених пунктів;

  • авторська система співпраці з табуном коней, та кожним табунним конем окремо (розуміння психології та поведінки коней на власному досвіді);

  • власна школа гірського кінного туризму

У цій сфері ми працюємо з 2001 року і на основі свого досвіду ми створили свою власну систему співпраці між конем та вершником. 

 

Про нашу систему співпраці з кіньми:

 

Система виникла поступово за роки спостережень за великим табуном коней гуцульської породи ФГ «Полонинське Господарство». Табун ФГ «Полонинське Господарство» - табун у кількості 90 голів, вирощений в горах на високогірʼї в умовах де формувалася дана порода. На основі спостережень за відносинами коней в табуні під впливом різних факторів була створена система взаємодії між вершником та конем при якій вершник має співпрацювати з конем на рівних і розуміти сутність із середини (сам процес), а не тільки має працювати кінь та провідник. Це відновлення старої системи, при якій вершник мав вміти співпрацювати з кіньми вирощеними у табуні, що в давні часи мало велике значення, оскільки вирощування та утримання коня здешевлялося за рахунок табунного утримання. Цей метод застосовуємо й ми. Ми вчимося співпрацювати з кіньми на їхній мові, а не переучуємо коней на нашу, тобто людську мову. Цим ми стаємо для коней зрозумілими і отримуємо від них зворотній контакт. 

 

Оскільки ми працюємо в горах, то наша система має бути чітка і відшліфована: 

 

  • вміння вести коня за собою;

  • вміння правильно сидіти в сідлі;

  • вміння сідлати та розсідлувати коні в походних умовах;

  • вміння співпрацювати з табуном та кожним конем окремо.

Це є безпека на походах, особливо гірських, а безпека людей та коней є нашим найбільшим пріорітетом. 

 

Наш девіз: «День коня, прожитий ним разом з людиною, є просто днем коня прожитим ним разом з людиною».

 

Наша унікальність в тому що:

 

1. Ми є власниками та селекціонерами найбільшого табуна гуцульських коней в Україні, які вирощені в нашому господарстві. Племінна робота з кіньми в нашому господарстві ФГ «Полонинське Господарство» велася на їхню робочу продуктивність, тобто:

 

  • рухи коней (плавність ходу);

  • на конституцію коней (яка властива гірському коню і найбільше підходить для роботи в горах);

  • на норов коней (коні лагідні, спокійні та кмітливі).

 

2. Школа Гірського Кінного Туризму Олександра Ігнатенка комплексний курс з гірського кінного туризму. Під час курсу наш учень в горах, у природніх умовах, в умовах кінного походу проходить допохідну підготовку і коли ми бачимо, що він готовий до виїзних походів психологічно та фізично, учень має можливість йти у багатоденні походи віповідно до свого рівня підготовки в співпраці з кіньми.

 

3. Кінний турист, який має певний рівень йде у похід свого рівня або вище. Це спокій, безпека та комфорт для всіх учасників кінного походу: коней, провідника, кінних туристів. 

 

4. Завдяки добре знайомому табуну і системі співпраці з кіньми ми формуємо групи учнів до 20 осіб, туристичні виїздні групи можемо формувати до 40 осіб, кількість коней нам це дозволяє. Це і є можливість відчути справжню енергію табуна, коли в горах маса коней і людей повʼязані однією ідеєю. 

 

Мета №1: збереження та розмноження унікальної породи гуцульських коней у їх природньому ареалі й організація ніші для коней гуцульської породи. Ніші, в якій коні можуть розвиватися, приносити людям радість та спокій і самі за це отримають право на комфортне існування разом з людиною.

 

Мета №2: (випливає з мети №1) для комфортного існування коней з людиною і людині з конем: 

 

  • створити базу знань та практичний досвід у співпраці між людьми та кіньми, де людина має добре попрацювати над собою, щоб дорости до розуміння коня;

 

  • створювати незабутні враження та допомогти нашим клієнтам знайти гармонію з природою та собою. Спробувати себе в усвідомленому кінному туризмі, де кожен учасник цього дійства розуміє своє місце у процесі;

 

  • підготувати кінного туриста до рівня з яким він може піти у кінні походи, що відповідають рівню його співпраці з конем, провідником та іншими учасниками групи. 

 

Ми пропонуємо різноманітні програми, включаючи кінні табори, комплексний курс з гірського кінного туризму (онлайн та вишколи), вишколи з гірського кінного туризму, зимових та літніх гірських кількаденних та багатоденних кінних походів різного рівня, діяльність клубу EquitoursUA (участь у житті табуна і клубні виїзди закордон).

 

Мета №3: обʼєднати однодумців у клуб EquitoursUA, які можуть брати учать у плануванні подій, походів клубу. Планування надзвичайно серйозних кінних походів як по Карпатах так і з виїздом за кордон.

 

Оскільки ми використовуємо гірську породу коней, які вирощені та пристосовані для роботи в горах, ми можемо на них пройти навіть там, де важко пройти людині, тобто всюди, не зважаючи та те чи це бурхливий гірський потік, камʼяниста гірська вершина, чи навіть заболочена долина… Отже всі найунікальніші найекзотичніші і, з точки зору невтаємниченої у цей процес людини, навіть небезпечні місця наших прекрасних Карпат. Це все дасть нам змогу проникнути у різні закутки та усі щілини наших прекрасних та таємничих Карпат. 

 

Ми готуємо пару в якій ведучим є людина, а провідником є кінь. 

 

Наш принцип: «вершник заводить коня на перешкоду і дозволяє коню прийняти рішення як подолати дану перешкоду».

 

Ми зосереджуємось на високій якості послуг, безпеці та комфорті наших клієнтів, а також на екологічній відповідальності та поваги до природи. «Ми використовуємо силу табуна за себе, а не проти себе».

 

Оскільки наші клієнти - це дорослі люди з 18 років то ми прагнемо розширити віковий діапазон. Ми розробили цікаву програму Кінний табір «Кінні гості», для того щоб підготувати людину психологічно і показати нашу співпрацю з кіньми як дорослим, так і дітям з 10 років. У програмі Кінного табору проводиться 3 лекції, ми показуємо нашу співпрацю з кіньми. Випускаємо серію дитячих книжок вдосКОНЯлюємося, які охоплюють аудиторію від 2 років. 

 

Ми впевнені, що наш кінний клуб є найкращим вибором для тих, хто хоче зрозуміти кінний похід зсередини, а отже має можливість побувати у походах такої складності в яких непідготовлений учасник не зможе побувати: справжній кінний похід коли ти не тільки співпрацюєш зі своїм конем, а одночасно з кіньми всіх учасників походу і кожен учасник походу також співпрацює з кіньми всіх учасників.

 

Наші походи з боку можуть вважатися надскладними, але вони можуть бути найбезпечнішими за рахунок допохідної підготовки. За рахунок колективної співпраці наші походи можуть бути найлегшими, і людина чітко знаючи свої обовʼязки й виконавши їх може побути сама собою навіть у найбільшій групі однодумців.

 

Ми готові працювати над розвитком нашого клубу та надавати якісні та незабутні послуги нашим клієнтам.

Кінний клуб нового типу:

 

  • Табун племінних гуцульських коней, який живе на вільному випасі в Карпатах - де ще може бути краще гуцульському коню, як не у своїй стихії і у своєму рідному табуні.

 

  • Зі всіма кіньми табуна працюють по одній системі;

 

  • Учасники клубу навчаються по одній системі, вона є найбільш природною і зрозумілою для коня;

 

  • Не потрібно купувати коня і брати на себе відповідальність по його утриманню, в вас є кінь (або коні, або весь табун;)) клубу і ви знаєте, що він буде в порядку, з своїм табуном, в прекрасному місці і з людьми, які його не образять;

 

  • Члени клубу - однодумці, що поділяють вашу любов до коней та мандрів;

 

  • Можливість брати участь у таких подіях клубу: кінний табір (відпочинок); онлайн вебінари (відповіді на запитання); вишколи (навчання-тренування); виїзні походи (походи-тренування); кінні мандри (власне мандри, які плануються спільно з учасниками, проводяться або в Україні, або закордоном); зустрічі учасників клубу; події клубу повʼязані з табуном. Все залежить від рівня учасника, чим вище рівень тим більше подій учасник може відвідувати;

 

  • Доступна вартість, за рахунок кількості коней та учасників;

 

  • Ваша подорож до нас завжди включає: подорож у Карпати, повний пансіон, і взаємодія з кіньми. Це не просто рутинний похід до конюшні. Це і відпочинок, і перезавантаження і навчання і цікава компанія;

 

  • Ми вчимо верхової їзди для кінних мандрів, а не для кінного спорту. Хоча ваш особистий фізичний стан значно поліпшиться, ви захочете змінюватися заради себе та ваших коней;

 

  • Система лояльності: знижки на вишколи для учасників починаючиає вже з початку вашого наближення до рівня 2 (можливість ходити у виїзні походи). Зазвичай більшість учасників отримують дозвіл брати участь у кінному поході вже на 2-3 вишколі. *Знижки діють при умові участі у 2 та більше подіях за сезон.

Кінний клуб EquitoursUA

Farma
"Poloninské hospodářství"

Племрепродуктор коней гуцульської породи ФГ "Полонинське Господарство"
Керівник Ігнатенко Олександр Петрович, ветеринар за освітою. 
Документи
Документи
Документи

Кінне господарство "Полонинське господарство" створене у 2001 році. Керівник Ігнатенко Олександр Петрович, ветеринар за освітою. 

Huculský kůň, tzv. hucul, je malé houževnaté plemeno koně, chované původně především v karpatských horách Ukrajinci, kteří se nazývali Huculové.

 

Prakticky do poloviny 20 století byli huculští koně hlavními pomocníky našich předků pro přežití v náročných podmínkách Karpat. 
Nazývají je "chytrými koňmi": Pokud se budete k huculovi chovat dobře, určitě se odvděčí láskou a dobrou prací, ale zároveň bude mít svůj vlastní pohled na všechno, co se děje kolem něj.

 

Přesný původ plemena není jasný – mezi předky huculů jsou divoký kůň tarpan, mongolský kůň, prý i krev koně Převalského. Někteří tvrdí, že během turecké války byla přimíchána ještě krev arabských koní. Hlavním účelem šlechtění huculského koně na našem hospodářství je jeho pracovitost a schopnost přizpůsobit se náročným podmínkám prostředí. Odborníci Poloninského hospodářství rozhodli, že nebudou vymýšlet nic nového, a šli cestou obnovení a upevnění klíčových vlastností huculského plemene, charakteristických pro drsné přírodní podmínky. Právě tímto se ukrajinská farma,která byla zaregistrována v roce 2001 a v roce 2004 získala status podniku (hřebčína) pro chov huculského koně, liší od ostatních. Hospodářství v Prelukách je jedinečné, protože koně mají příležitost žít a vyvíjet se v podmínkách, kde bylo toto plemeno vytvořeno již v průběhu tisíciletí. Nachází se v nadmořské výšce 1000 metrů, mezi horami Rivna a Hostra. Po celou tuto dobu systematického chovu se podařilo nakonec přiblížit ke standardu plemena, které existovalo již před staletími.

 

Jedinečnost huculů je nejen v dobrém chování, pracovitosti a odolnosti, ale také ve zvláštním mírném chodu - neskáčou jako ostatní koně, ale jakoby hladce klouzají nad zemí...

 

Mimochodem praví huculové, ačkoliv vypadají jako nevzhlední a nebojovní, jsou schopní odrazit útok vlků, a k lidem jsou přátelští právě proto, protože vědí, že v těžkém okamžiku jim pomohou.

«Kůň, pouze on jediný, je schopný snést ostrou úzkou stezkou ze vzdálených polonin nádoby brynzy a másla. Na koni v Huculském kraji jezdí  každý, protože stezky jsou skalnaté, hory ostré, vzdálenosti velké. Na koni Huculka přede, matka uspává dítě. Jakmile se dítě narodí kladou jej na koně, na koních jedou ke sňatku kníže a kněžna  (ženich a nevěsta)... Ale copak jen v těchto případech? Ve velkém dobrodružství se huculský kůň stává člověku, který špatně vidí nebo spí: kůň jej bezpečně dopraví domů.  Vzpomínám si, jak mě můj otec nasazoval na naši mocnou klisnu, a nesla mě malou do stáje, tam jsem skákala na voňavé seno a cítila nad  svou hlavou mateřské dýchání mé věrné pěstounky... Nejednou zachránil huculský kůň jezdce před šelmou. Ne nadarmo říkali ve starověku: kdyby nebyl huculský kůň, hory by se staly pouští» 

— Vlad Marie Mykolajivna, «Hromnice: Kniha huculských zvyků a představ»

Hlavním cílem činnosti farmy Poloninské hospodářství je zachovat koně huculského plemene v jejich přirozeném prostředí. Při chovu je důležité testování. Jedním z odvětví testování  je pracovní výkon. Pro testování huculského koně pořádají  "huculskou stezku", kde zkušený jezdec projde uměle vytvořenými překážkami. Protože naše koně žijí v horských podmínkách, pro čistotu experimentu jsme zvolili jiný způsob testování - jízda na koni po přírodních huculských stezkách s nezkušenými turisty. Díky tomu jasně vidíme pracovní výkon každého koně.

Abyste znali koně, který s vámi pracuje, poskytujeme informace o historii našeho stáda.

 

2001 U farmy koně huculského plemene Zolota pidkova jsme koupili 2 hřebce: Bulan a Moudrý, kteří podle typu exteriéru a povahy nejvíc vyhovovali naši práci.

Během několika let jsme připouštěli klisny s dvěma hřebci. Poté bylo rozhodnuto vést linii Moudrého. V roce 2007 jsme prodali Bulana jezdeckému klubu Magnat, kde se stal známý jako Bublik.
2003 Od Moudrého jsme vybrali jedno hříbě (Vítr), které nebylo kastrováno. V roce 2003 jsme připouštěli několik klisen, narozených v roce
2001 s Větrem. Záměrně jsme provedli inbreeding, abychom upevnili rysy Moudrého. Od Větru a Hilky v roce 2004 jsme obdrželi hřebce
Orlyka, který je dodnes hlavním hřebcem.
2007 Orlyk a Bulan následovali linii Gurgula (slovenská linie), proto jsme v roce 2007 z Maďarska přivezli hřebce (Vulkan), který následuje linii Ojšora. Tato linie je geneticky velmi vzdálená od linie Gurgula. Zapojením Vulkana, hřebce z linie Ojšora, jsme se vyhnuli příbuzenskému křížení, a získáváme dobré koně s pevnými rysy.

Кінна ферма "Полонинське Господарство"

NGO "Equine World"

 

Pro rozšíření našich možností a naplnění našich úkolů a cílů jsme založili Veřejnou organizaci "Equine World"

Hlavním cílem neziskové organizace "Equine World" je přispívat k zachování a rozvoji ukrajinské kulturní dědictví v kočovné kultuře a jeho adaptaci k současným podmínkám; popularizace koňské turistiky a vědomá spolupráce s koňmi; ochrana práv a zájmů členů organizace.

Stanovy neziskové organizace "Equine World" (ukr)

ГО "Кінний Світ" Про нас
bottom of page